2020-2021 YKS EK YERLEŞTİRME KAYIT DUYURUSU

Kayıtların Yapılacağı Yer       : Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı 101 nolu oda

YKS E-Devlet Kayıt Tarihleri  : 05-07 Ekim 2020

YKS Şahsen Kayıt Tarihleri     : 05-09 Ekim 2020

Şahsen Kayıt Saatleri             : 10.00-17.00

Kayıt Adresi                            : İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Gülbahçe Köyü Yerleşkesi Urla / İZMİR

 

Kampüse ulaşım bilgileri için lütfen tıklayınız.

 

Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimizin Dikkatine!

 

  • Tüm öğrenci adaylarının bizzat veya noterlik makamından vekaletname verecekleri kişiler aracılığı ile kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılması mümkün değildir. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan adayların daha sonraki bir tarihte kayıt yaptırmaları olanaklı değildir.

 

  • 27 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından askerlik ile ilgili takip işlemi yapılmamaktadır. Askerlik işlemlerinizi e-devlet üzerinden ve/veya askerlik şubelerinden takip ederek varsa aksaklıkları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na bildirebilirsiniz.

 

Nasıl Kayıt Olurum ?

 

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Ek Yerleştirme ile yerleşen adayların kayıt işlemleri e-devlet üzerinden kayıt veya şahsen başvurarak kayıt olmak üzere iki şekilde yapılabilecektir. Bu kayıtlardan yalnızca birisini yapmak yeterli olup e-devlet üzerinden kayıt olanların şahsen kayıt yapmasına, şahsen başvurarak kayıt olanların da e-devlet üzerinden kayıt yapmasına gerek yoktur.

 

E-devlet Şifresi Nasıl Alınır: E-devlet üzerinden kayıt yapacak adaylar, e-devlet şifresini PTT şubelerinden veya yurt dışında ise Konsolosluklardan, şahsen başvurarak T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimlik ile birlikte temin edebilir.

 

 

İngilizce Yeterlik Sınavı ve tarihi için Yabancı Diller Yüksekokulu ydyo.iyte.edu.tr adresinde yer alan duyurular kısmını takip edebilirsiniz.

 

Öğrencilerimiz için Bilgilendirme

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz yarıyılı dersleri online (çevrimiçi) yapılacaktır.

Not:1 İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonucunda Hazırlık Sınıfında öğrenime devam edecek olan öğrencilerin ydyo.iyte.edu.tr adresinden duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Not:2 İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonucunda Hazırlık Sınıfından Muaf olarak programa geçmeye hak kazanan öğrencilerimizin dersleri, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından eklenecektir.

  1. Öğrenci Bilgi Sistemi (ÖBS)

Öğrenci numarası öğrenme linki : https://obs.iyte.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx

İYTE Öğrenci Bilgi Sistemine giriş linki: https://obs.iyte.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx

Kullanıcı adı: Öğrenci Numaranız

Şifre: TC numaranızın ilk 5 hanesi

Önemli Not: Öğrenci bilgi sistemine girdikten sonra “Genel İşlemler” menüsü altında “İletişim Bilgileri” alanı içinde yer alan bilgilerin güncellenmesi veya boş ise doldurulması gerekmektedir. 2020-2021 Güz yarıyılı dersleri on-line (çevrim içi) devam edeceği için sistem üzerinde belirttiğiniz cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

  1. İYTE Kurumsal E-Posta Hesabı

İYTE Kurumsal E-posta hesabınız  adsoyad@std.iyte.edu.tr şeklinde verilmektedir. YKS başvurusu için ÖSYM’ye bildirmiş olduğunuz e-posta adresinize Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından aktivasyon linki gönderilecektir. Gönderilen linkten İYTE e-posta hesabınızı aktif etmeniz gerekmektedir.

  1. Microsoft Teams Hesabı

Microsoft TEAMS uygulamasını kullanabilmeniz için Office 365 kurumsal hesabınızı kullanmanız gerekmektedir.
Office 365 kurumsal hesabınızı oluşturmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.
Ø Office 365 Kurumsal hesabınızı nasıl oluşturacağınızı anlatan https://uzem.iyte.edu.tr/office-365-kullanici-hesabi-yardim-sayfasi-ekran-goruntuleri/ yardım sayfasını ziyaret ediniz.
Ø Office 365 Kurumsal Hesabınızı oluşturmak için https://office365account.iyte.edu.tr/ web sayfasını ziyaret ediniz.
Ø Yardım sayfasından anlatılan adımları uygulayıp, Office 365 Kurumsal hesap bilginizi oluşturup, hesabınızı aktifleştiriniz.
Ø https://portal.office.com/ web sayfasına Office 365 Kurumsal Hesap bilginiz (adsoyad@ogr365.iyte.edu.tr) ile giriş yapıp TEAMS uygulamasını kullanabilirsiniz.
Ø Microsoft Teams hakkında daha fazla bilgi edinmek ve eğitim videoları için https://uzem.iyte.edu.tr/microsoft-teams-egitimleri/ yardım sayfasını ziyaret ediniz.

  1. Ders Yönetim Sistemi (CMS)

Ders Yönetim Sistemine (CMS); https://cms.iyte.edu.tr sayfasına kurumsal e-posta adresi ve parolanız ile giriş yapabilirsiniz. Cms hakkında daha fazla bilgi için https://uzem.iyte.edu.tr/cms/ yardım sayfasını ziyaret ediniz.

  1. İngilizce Seviye Belirleme Sınavı

Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasında https://ydyo.iyte.edu.tr/ seviye belirleme sınavına ilişkin detaylı bilgilere erişebilirsiniz.